Alus gudrības

Alus ir jāuzglabā stāvus, nevis ar pudeli uz sāniem kā, piemēram, vīns. Tam ir vairāki iemesli, bet mēs minēsim tikai dažus no tiem. Viens no tiem ir raugs. Raugs nogulsnējas pudeles apakšā un, noliekot pudeli uz sāna, notiek divas lietas: raugs nogulsnēsies pudeles sānā, un to būs ļoti grūti kontrolēt, ielejot alu glāzē. Alus pudelēs ir mitrums, kas ļaus korķim neizžūt, tāpēc nav nepieciešams, lai alus pieskartos korķim, lai novērstu izžūšanu. Vienmēr glabājiet alu stāvus!

Lai gan dažu alus šķirņu popularitāte pieaug un samazinās laiku pa laikam, daudzas no tām, šķiet, ir nostiprinājušas savas pozīcijas popularitātes augšgalā. Atkal, pateicoties dažādiem demogrāfiskajiem, sociālajiem un ģeogrāfiskajiem apstākļiem, cilvēki izvēlas noteiktu alu, tādēļ nav nekāds pārsteigums, kāpēc daži alus veidi saglabā savu statusu popularitātes topā. Latvijas labākos un populārākos alus neminēsim, jo tas var aizskart, kādu, kurš netiks minēts, jo kopumā Latvijā ir daudz alus ražotāji, kuri ražo labu alu!

Ikvienam, kurš dzer alu, būs sava iemīļotā alus šķirne. Daži cilvēki ir nedaudz izvēlīgāki nekā citi un dzer tikai konkrētas alus šķirnes. Citi vienmēr izvēlēsies konkrētu dzērienu atkarībā no gadījuma…

Alus uzglabāšana

Alus glabāšanas laiks nav tāds pats kā vīnam un tas ir jāņem vērā. Kamēr dažas vīna šķirnes var kļūt labākas 20 līdz 40 gadu laikā, alus parasti kļūst oksidēts (skābeklis negatīvi ietekmē alus garšu) diezgan ātri. Vidējais glabāšanas laiks alum (5-6% alkohola tilpuma) ir ne vairāk kā 6 līdz 8 mēneši. Jo augstāks alkohola saturs alū, jo ilgāk to var glabāt. Daži alus veidi var būt līdz pat 25 gadus veci un joprojām garšot pārsteidzoši lieliski! Šie paši alus veidi pēc 2 līdz 5 gadiem sāk uzņemt garšu, kāda tiem ir paredzēta; šie alus ir paredzēti ilgai glabāšanai! Dažiem alus brūvētājiem nav ne jausmas, kā garšos viņu veidotais alus, bet citi ļoti labi to zina; tā ir puse no alus glabāšanas prieka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *