Alkohola tests

Alkohola testi ir ļoti pazīstama parādība autovadītāju starpā. Ceļu policija ļoti bieži veic dažādus reidus un tamlīdzīgas operācijas, lai noķertu iereibušos autovadītājus un tos attiecīgi sodītu.

Alkometrs

Autovadītāju vidū, visierastākais ir alkohola tests ar alkometra palīdzību. Šādi tiek noteikta alkohola koncentrācija vadītāja izelpā. Iepūšot “trubiņā” tiek parādīts vadītāja promiļu skaits. Protams, alkometri nav vienīgais un arī drošākais alkohola tests. Vienmēr pastāv iespēja ka ir notikusi kāda kļūda, lai cik šī iespēja arī nebūtu maza. Tāpēc ir arī asins analīze, kas nosaka alkohola daudzumu asinīs un šis tests jau ir ļoti precīzs. Policija asinsanalīzes neveic uz ceļa, tāpēc šo testu iespējams veikt tikai attiecīgās iestādēs.

Noteikti arī esam redzējuši dažādus alkohola testus filmās, kur vadītājam jāstaigā pa taisnu līniju, jānostāv uz vienas kājas, jāpieliek pirksts pie deguna un tamlīdzīgi. Šie arī ir testi, lai pārbaudītu vai vadītājs ir alkohola reibumā, bet tie nav uzticami, šie testi vairs netiek izmantoti, jo alkometrs ir daudz vienkāršāks, ātrāks un uzticamāks. Nepastāv iespēja ka kāds, kuram patiešām ir koordinācijas problēmas un ir grūti nostāvēt uz vienas kājas darot kādas darbības tiktu noturēts par dzērāju.

Alkohola testi tiek primāri izmantoti tieši autovadītāju pārbaudēm, lai pārbaudītu, cik reāli ir braukt pēc balzāma vai cita alkoholiskā dzēriena izdzeršanas. Promiles nav tikai stundas jautājums, kas nozīmē, ka tests ir svarīgs pasākums pirms braukšanas, lai noteiktu vai vispār drīkst braukt. Tas nozīmē, ka testi galvenokārt ir priekš Ceļa policistiem, lai noteiktu vai apstādinātie autovadītāji ir skaidrā/reibumā. Citos gadījumos arī var tos izmantot, bet tas nav tik ļoti ierasti. Protams, ir dažādas situācijas un policijas darbinieki tos var izmantot arī uz ielas redzot aizdomīgus jauniešus un tamlīdzīgi.

Mūsdienās, mums katram ir iespēja pašam iegādāties savu alkometru un šādi pārliecināties ka vakar izdzertā alus pudele vairs neradīs problēmas, ja sēdīsimies pie stūres. Mēs varam parūpēties par savu un apkārtējo drošību. Šāda alkometru iegāde un izmantošana ir diezgan populārā, jo cilvēkiem nav vēlmes maksāt sodus vai, nedod dievs, radīt avāriju. Pašam iepūšot trubiņā pirms sēšanās pie stūres, mēs pārliecināmies par to, ka nav iemesla satraukties. Alkohola lietošanai var būt ļoti smagas sekas, tāpēc mēs nekad nevaram būt pārlieku piesardzīgi, īpaši tad, ja riskējam ne tikai ar savām dzīvībām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *