Alkohola ietekme uz organismu

Alkoholisko dzērienu aktīvā sastāvdaļa ir vienkārša molekula, ko sauc par etanolu, kas ietekmē ķermeni gan pozitīvi, gan negatīvi. Pētījumi rāda, ka galvenais, kas nosaka alkohola ietekmi, ir alkohola patēriņa deva.

Vispārīgi viegla līdz mērena alkohola lietošana attiecas uz ne vairāk kā 1 dzērienu dienā sievietēm un 2 vīriešiem. Paspirināta alkohola lietošana ir vairāk nekā 3 dzērieni dienā sievietēm un 4 dzērieni vīriešiem. Viens dzēriens ir 12 unces alus (5% alkohola saturs), 5 unces vīna (12% alkohola), vai 1,5 unces stiprāku dzērienu (40% alkohola).

Smadzeņu darbība

Alkohols darbojas kā nomierinošs līdzeklis Jūsu centrālajai nervu sistēmai. Tas nozīmē, ka tad, kad Jūs lietojat alkoholu, Jūsu smadzeņu šūnas strādā lēnāk nekā parasti.

Jūsu smadzeņu limbiskā sistēma, kas kontrolē emocijas, piemēram, nemieru un baiļu funkciju, strādā lēnāk un pasīvāk. Jūsu refleksi var pazust, un Jūs kļūstat atvērtāki un sociālāki.

Jūsu smadzeņu priekšējās garozas, smadzeņu daļas, kas saistīta ar argumentāciju un spriedumiem, funkcijas strādā lēnāk. Jūs varat kļūt impulsīvāki, un Jūsu spēja pieņemt saprātīgus spriedumus samazinās.

Jūsu smadzenīšu, smadzeņu zonas, kas nosaka muskuļu aktivitātes funkciju, aktivitāte samazinās. Ja Jūs lietojat vairāk alkohola, tas var izraisīt reiboni un Jūs varat zaudēt līdzsvaru. Tādēļ šādā stāvoklī Jūs noteikti nedrīkstat sēsties pie stūres.

Ja Jūs dzerat pārāk daudz, Jūs varat pieredzēt atmiņas zudumus. Šie efekti ir tikai īslaicīgi, bet hroniska alkohola lietošana var izraisīt pastāvīgas izmaiņas smadzenēs, palielinot demences risku un izraisot smadzeņu saraušanos pusmūža un vecāka gadagājuma cilvēkiem.

Lietojot alkoholu lielos daudzumos, neironi smadzenēs, kas kontrolē Jūsu sirdsdarbību un elpošanu, var palēnināt savu darbību līdz tam, ka Jūsu elpošana apstājas pavisam. To sauc par alkohola saindēšanos, un tas var izraisīt nāvi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *